Här kan du se bilder från Stångaspelen

Bakpärk damer

Klass mästare

1 Stånga VII Jennie Olofsson

2 Essendonn IV Louise Ruthström

3 Rone VIII Elenore Nilsson

Klass 1

1 Vallstena I Malin Wernström

2 Etelhem VI Anna Jakobsson

3 Lye IV Moa Wickström

Klass 2a

1 Östergarn V Sofie Nordahl

2 Lau VI Sofie Lindström

3 Stainkörke I Birgitta Larsson

Klass 2b

1 När XII Emma Olsson

2 Alva IV Pernilla Nordgren

3 Essendonn XII Alice Olsson

Bakpärk herrar

Klass Mästare

1 Lau 1 Arvid Larsson

2 Vänge VI Jesper Hägg

3 Stånga XII Jonas Fredriksson

Klass 1

1 Stånga XVI Henrik Johansson

2 Hablingbo II Johan Mattsson

3 Rone III Mattis Nilsson

Klass 2a

1 Lau IV Mattias Jacobsson

2 När III Hugo Mårdbrik

3 Östergarn IV Elias Klingvall

Klass 2b

1 Vänge VII Mattias Nilsson

2 Lye VI Peter Budin

3 Hablingbo VII Patrik Nilsson

Klass 3a

1 Lau VII Ola Hult

2 Näs IV Stellan Sixarve

3 Dalhem P79 David Hansson

Klass 3b

1 När IV Hugo Cederlund

2 Linde V Marcus Uddin

3 Grötlingbo III Andreas Havdelin

Klass 3c

1 Stånga IV Markus Niklasson

2 Vallstena III Tobias Liljeström

3 Hablingbo IV Daniel Nilsson

Klass 3d

1 Essendonn VIII Simon Berg Thorsson

2 Burs VII Anton Kullander

3 Rone I Jesper Nilsson

Frampärk Damer

Klass mästare

1 Hablingbo IX Marion Nilsson

2 Stånga VII Karoline Grönström

3 När X Annie Mårdbrink

Klass 1

1 Lau VI Marie Larsson

2 Vallstena I Susanne Welin Berger

3 Lye IV Hanna Jacobsson

Klass 2a

1 Terra Nova PK II Sissela Andersson

2 Etelhem Maria Zillen

3 När XII Cajsa Berling

Klass 2b

1 Vallstena VIII Eva Bengtsson

2 Västergarn IV Anna Hemungs

3 Alva IV Petra Larsson

Frampärk herrar

Klass mästare

1 Lau i Johan Larsson

2 När XI Gustav Hedin

3 När III Hans Olsson

Klass 1

1 Vänge VI Alexander Boberg

2 Rone III Christoffer Grönström

3 Lau IV Roy Pettersson

Klass 2a

1 Lye VI Mikael Hallberg

2 Vänge VII Jesper Pettersson

3 Östergarn IV Martin Solli

Klass 2 b

1 När IV Oskar Thoren

2 Burs II Torgny Jacobsson

3 Dalhem P79 Per Gardelin

Klass 3a

1 Viklau Martin Hemmungs

2 Rone XIV Viktor Claesson

3 Stånga IV Tomas Hallin

Klass 3b

1 Västergarn II Sonny Westergren

2 Eke V Jacob Gardell

3 Puttersjaus Emil Andersson

Klass 3c

1 Essendonn VIII Anton björkqvist

2 Sudrets HC III Johan Hansson

3 När IV Henrik Johansson

Klass 3d

1 Burs VII Herman kullander

2 Rone I Magni Gustavsson

3 Stånga XIII Arvid Thomsson