Kontakta oss på Gotlands Media!

Du kommer enkelt i kontakt med oss via nedan uppgifter!

Gotland 8 maj 2020 10:58

Telefon och adress
Växel: 0498-202500
Öppettider i växeln vardagar: 8-17. 
Kundcenter öppet: 8-15

Besökstider kontoret i Visby: 
Helgfria vardagar mellan kl 8-12. (sommarstängt v 28-31)

Adress: 
Kopparsviksgatan 11
621 58 Visby

 
E-post till våra medarbetare:
E-post: fornamn.efternamn@gotlandsmedia.se

Prenumeration: 
Gotlands Allehanda: 0498-202510
Gotlands Tidningar: 0498-202450
E-post: prenumeration@gotlandsmedia.se

UTEBLIVEN TIDNING
Reklamera på www.helagotland.se/mina-sidor/prenumeration/hantera 
eller ring 0498-202490 (mån-fre klockan 7-10).

E-tidningen finns alltid att läsa på hemsidan eller i vår e-tidningsapp. 
Ingår för dig som är Premium-prenumerant.
  
Företagsannonser: 
Telefon: 0498-202520
E-post: annons@gotlandsmedia.se

Privatannonser & föreningsannonser: 
E-post: privatannons@gotlandsmedia.se
Gotlands Allehanda: 0498-202510
Gotlands Tidningar: 0498-202450

Försäljningschef:
Mikael Ogestad
Telefon: 0739-252523, 0498-202523
E-post: mikael.ogestad@gotlandsmedia.se

Platschef:
Johan Mattisson 
Telefon: 0706-167705
E-post: johan.mattisson@gotlandsmedia.se

Redaktionschef :
Ulrica Fransson
Telefon: 0498-202552
E-post: ulrica.fransson@gotlandsmedia.se

Redaktion/Nyhetstips GA:
Telefon: 0498-202550
E-post: redaktion@gotlandsallehanda.se

Nyhetschef & ansvarig utgivare: 
Eleonor Svensson
Telefon: 0498-202556
E-post: eleonor.svensson@gotlandsallehanda.se

Insändare / debatt:
insandare@gotlandsallehanda.se
debatt@gotlandsallehanda.se
(Debatt: Skriv under med namn och bostadsort. Anonyma inlägg publiceras inte)
 
Redaktion/Nyhetstips GT:
Telefon: 0498-202400
E-post: redaktion@helagotland.se


Nyhetschef: 
Johan Kurelid
Telefon: 0739-252503
E-post: johan.kurelid@gotlandsmedia.se

GT Kultur:
E-post: kultur@gotlandstidningar.se

Insändare GT:
E-post: insandare@gotlandstidningar.se (anonyma inlägg publiceras inte)

Ansvarig utgivare:
Mats Pettersson
Telefon: 0498-202434
E-post: mats.pettersson@gotlandsmedia.se

Redaktion/Nyhetstips Helagotland.se:
Telefon: 0498-202460
E-post: redaktion@helagotland.se

Nyhetschef:
Mats Pettersson
Telefon: 0498-202434
E-post: mats.pettersson@gotlandsmedia.se

Gotland.net
Telefon: 0498-271300
E-post: info@gotland.net

Bilagorna:
Telefon: 0498-202463
E-post: bilaga@gotlandsmedia.se

Du kan alltid vända dig till oss på tidningen och lämna tips. Om du inte vill lämna ut ditt namn går det bra att vara anonym.

Vad innebär meddelarskyddet?

Meddelarskydd är ett skydd mot röjande eller efterforskning av uppgiftslämnarens identitet. Skyddet ges enligt tryckfrihetsförordningen 

LÄSARPANELEN
HÄR finner du svar på dina frågor om läsarpanelen.


Ämnen du kan följa